Kazdağı
Kazdağının Endemik Bitki Türleri
Hasan Boğuldu Efsanesi
Edremit'te Yetişen Önemli Kişiler
  Devamı » 
Kazdağında Yetişen Bitki Türleri
Edremit
Tarihi ve Turistik Yerler
  Devamı » 

 

 

 Diş Derneği Doktorları Engelliler İçin Kenetlendi.

Edremit Kaymakamı Osman Tunç, bedensel ve zihinsel engellilerin ağız ve diş sağlığını sağlamak amacıyla Ege Ağız Diş Sağlığı ve Diş Hekimleri Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Prof. Dr. Ertuğrul Sabah ile Ege Yüksel Rehabilitasyon Okulu’nda buluştu.

Diş Doktoru Sevgün Çağırgan’ın bölgemizdeki engelli öğrencilerin diş sağlığını ve bakımını amaçlayan projesi, Edremit Kaymakamı Osman Tunç’un direktifleri, Sağlık Grup Başkanı İncilay Dönmez’in başarılı çalışması ve İl Sağlık Müdürü Dr. Hasan Yılmaz’ın izinleriyle 7-8 Mayıs tarihlerinde Edremit ve komşu İlçelerden gelen engelli çocuklar, Ege Ağız Diş Sağlığı ve Diş Hekimleri Derneği’nin doktorlarıyla biraraya geldiler.

Programda konuşan Engelliler Genel Başkanı Mustafa Oymak, Türkiye’deki engelli Vatandaşların çektiği sıkıntıları sıralarken, anne ve babalara, “Çocuklarınızın yanında olun, başaramazsın demeyin. Mutlaka başaracağı yapacağı işler olacaktır, elinden tutun.” dedi.

Edremit Kaymakamı Osman Tunç da yaptığı konuşmada, Türkiye, Engelliler Başkanı Mustafa Oymak’ın belirttiği sıkıntıları dikkate alacağını söyleyerek, “Üzerimize düşen görevleri bir mülki amir olarak yerine getireceğim” dedi ve hazırlanan plaketi Prof. Dr. Ertuğrul Sabah’a takdim ederek hizmetlerinden dolayı kendisine teşekkür etti.

Düzenlenen programa; Edremit İlçe Kaymakamı Osman Tunç, Edremit İlçe Emniyet Müdürü Uğur Gül, Balıkesir Sağlık İl Müdürü Dr. Hasan Yılmaz, Sağlık Müdürü Yardımcısı Cem Pireli, Zeytinli Belediye Başkanı Hasan Arslan, AKP İlçe Başkanı İsmail Doğdu, MHP İlçe Başkanı Ahmet Soylu, Ege Ağız Diş Sağlığı ve Diş Hekimleri Derneği’nden Prof. Dr. Ertuğrul Sabah, Prof. Dr. Necmi Gökay, Diş Hekimi Deniz Öcal, Diş Hekimi Filiz Yumak, Diş Hekimi Gözde Peker, Diş Hekimi Oya Vezirköprü, Diş Hekimi Melih Murat Şiren, Stajyer Diş Hekimi Alpin Değirmenci, Stajyer Diş Hekimi Sevgi Menevşe, Stajyer Diş Hekimi Seda Falakaloğlu, Stajyer Diş Hekimi Yonca Sungur, Stajyer Diş Hekimi Ceren Uzun, Türkiye Engelliler Genel Başkanı Mustafa Oymak, Edremit Sağlık Grup Başkanı İncilay Dönmez, Edremit Diş Hastanesi Başhekimi Betül Değirmen, Diş Hastanesi Diş Hekimi Sevgün Çağırgan, Edremit Bedensel Engelliler Derneği Başkanı Emine Çakır, Edremit’teki Kamu Daire Müdürleri, Edremit Diş Hastanesi doktorları ve personelleri ile Öğrencilerin anne babaları katıldılar. Hazırlanan programı, Öğretmen Nazan Özateş sundu.

Prof. Dr. Ertuğrul Sabah, Edremit İlçe Kaymakamı Osman Tunç’a yapılan çalışmalar hakkında bilgiler vererek, kurulan Üniteleri tanıttı. Yaptığı konuşmada: "Biz hizmete varız. Türkiye sınırları içinde bizi kim uçurursa herhangi bir yerde tedavi yapmaya canı gönülden hazırız. Bu ekibi eksiksiz Türkiye’nin en ücra köşesine götürürüz. Bu donanıma ve güce sahibiz. Bizim özelliğimiz engelli çocukları kendi okullarında tedavi etmemizdir" dedi.

2 Gün süren etkinliklerde Ege Ağız Diş Sağlığı Diş Hekimleri Derneği tarafından kurulan Diş Üniteleri’nde diş tedavileri yapılmaya başlandı. Yapılan bu etkinliklerde ailelere gerekli bilgiler verildi, ağzını açamayan miniklerin de genel anestezi ile tedavileri yapıldı.

 

 

 

Görev Yapan Kaymakamlarımız
Edremit Kaymakamı
Protokol Listesi
Muhtarlar
e-Randevu
Bilgi Edinme
Kamu Hizmet Standartları
Etik Komisyonu
T.C. Başbkn. İnsan Hak.Başk.
İl ve İlçe İnsan Hakları Kurulları
İnsan Hakları Platformu
İlçe İnsan Hakları Kurulu

 

 

 

Ana Sayfa | Edremit | Faaliyetlerimiz | Galeri | Dosyalar
© 2009 [EDREMİT KAYMAKAMLIĞI] -Tüm Hakları Saklıdır.
Site İçeriği, Kaymakamlığımızdan İzin Alınmadan Yayınlanamaz.
Hazırlayan: Mustafa ASKIN mail: ms_askin@hotmail.com